شما اینجا هستید:   صفحه اصلی > اخبار > مشاهده خبر
1395/12/9

آمار بازدیدکنندگان:163

آماده سازی ویژه شهر تهران در «طرح استقبال از بهار»

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد:
آماده سازی ویژه شهر تهران در «طرح استقبال از بهار»

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آماده سازی ویژه شهر تهران در «طرح استقبال از بهار» سال 96 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس مجتبی یزدانی در جلسه شورای معاونین خدمات شهری مناطق 22گانه که با حضور مدیران ارشد این معاونت و معاونین خدمات شهری تمامی مناطق برگزار شد، درخصوص آماده سازی ویژه شهر تهران در «طرح استقبال از بهار» سال 96 تاکید کرد و گفت: این طرح باید به شکل ویژه، اصولی و ماندگار در سطح شهر تهران اجرایی شود.

یزدانی در ادامه گفت: هر ساله طرح درختکاری در سطح شهر تهران انجام می شود و امسال هم این طرح در قالب طرح «یک عالمه درخت» به شکل ویژه و با همکاری قرارگاه امام رضا (ع) در شهر تهران اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر این که در طرح استقبال از بهار، کاشت درخت در معابر، منازل شهروندان و بوستان ها و ... باید به شکل ویژه ای انجام شود، اذعان کرد: برای کاشت درخت در سطح شهر تهران از گونه های مقاوم، ماندگار و متناسب با شرایط اقلیمی شهر تهران استفاده خواهد شد.

یزدانی اضافه کرد: در راستای گسترش و توسعه طرح کمربند سبز شهر تهران 1000 هکتار جنگلکاری تا 15 اسفندماه به اتمام خواهد رسید.

وی اضافه کرد: مناطقی که سرانه فضای سبز کمتری دارند، با تملک قطعه زمینی در جهت افزایش، توسعه و تکمیل سرانه های فضای سبز تلاش بیشتری کنند.

یزدانی در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات معاونین خدمات شهری در سطح مناطق 22گانه شهر تهران گفت: مناسب سازی 22 بوستان در 22 منطقه شهر تهران برای استفاده معلولین، از جمله اقدامات بسیار خوبی است که در این مدت صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا 22 بوستان دیگر نیز در 22 منطقه تهران برای استفاده معلولین مناسب سازی می شود.

یزدانی در ادامه عنوان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری چند ایستگاه آتش نشانی نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر توجه ویژه به طرح تفکیک از مبداء در سطح شهر تهران تاکید کرد و گفت: این طرح باید در شهرک های مسکونی تهران نیز با جدیت دنبال شود.

یزدانی بر ساماندهی کارگاه های مترو، کوچک سازی، زیباسازی و جمع آوری این کارگاه ها پس از اتمام کار عمرانی تاکید کرد و گفت: تمامی این اقدامات باید منتج به رضایتمندی حداکثری شهروندان گردد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: توجه ویژه به محلات منتخب و تامین سرانه های خدماتی در این مناطق، با احداث و راه اندازی بازار میوه و تره بار، افزایش سرانه فضای سبز، احداث ایستگاه آتش نشانی در صورت نیاز و ... نیز با جدیت دنبال شود؛ کما این که اتفاقات بسیار خوبی در این محلات که عمدتاً بافت فرسوده شهر تهران محسوب می شوند به انجام رسیده است.

گفتنی است در این جلسه، گزارشی از آمار کاشت و توزیع درخت در سال 95 توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در مناطق 22گانه ارائه شد.

print
rating
  نظرات

پوسته ای را انتخاب نمایید
select
کانتینر را انتخاب نمایید
select
فایلی را انتخاب نمایید
توکن را انتخاب نمایید
تنظیمی را انتخاب نمایید
مقداری را انتخاب یا وارد نمایید