شما اینجا هستید:   صفحه اصلی > اخبار > مشاهده خبر
1395/12/16

آمار بازدیدکنندگان:174

- بهره برداری از 15 بازار میوه و تره بار، 7 ایستگاه آتش نشانی و 3 فروشگاه شهروند تا پایان امسال

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جمع خبرنگاران خبر داد:
- بهره برداری از15 بازار میوه و تره بار،7 ایستگاه آتش نشانی و 3 فروشگاه شهروند تا پایان امسال
- ورود 50 آمبولانس به بهشت زهرا (س) پیش از سال جدید

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح اقدامات این معاونت در طرح استقبال از بهار 96 از مناسب سازی مجموعاً 44 بوستان شهر تهران برای استفاده معلولین، بهره برداری از 15 بازار میوه و تره بار تا پایان سال جاری، تامین 14 هزار تن میوه برای شب عید، افتتاح سه فروشگاه شهروند تا پایان سال، بهره برداری از فاز دوم باغ پرندگان پیش ازعید نوروز، بهره برداری از 7 ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال، ورود 50 آمبولانس به بهشت زهرا (س) پیش از سال جدید و ... خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در نشست خبری طرح استقبال از بهار 96 با بیان این که امسال سعی کرده ایم اقدامات ویژه ای را در پایتخت در دستور کار قرار دهیم، گفت: تلاش شده ایرادات را رفع کنیم تا در بحث نگهداشت شهر مشکلی پیش نیاید.  به طوری که براساس تدابیر شهردار محترم تهران موضوعاتی را به مناطق و سازمان ها ابلاغ کرده ایم.  در همین راستا مناسب سازی 22 بوستان در 22 منطقه شهر تهران برای استفاده معلولین انجام شده است.  همچنین 22 بوستان دیگر نیز در مناطق 22گانه در دستور کار قرار گرفته است که  برای معلولین و جانبازان عزیز مناسب سازی می شود.

یزدانی با بیان این که 98 پل عابر پیاده مکانیزه ساماندهی شده است، تصریح کرد: بیش از 70 درصد این پل ها اورهال شده اند.  همچنین تمهیدات لازم در بحث تردد ویژه معلولین در فروشگاه های شهروند، بازارهای میادین میوه و تره بار و مجموعه بهشت زهرا (س) در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر 10هزار چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر تهران رفع اشکال شده است. همچنین 85 درصد سقاخانه ها ساماندهی شده  و برای آبنماها نیز برنامه هایی را در دستور کار قرارداده ایم.
یزدانی با اشاره به شناسایی مراکز و نقاط بی دفاع شهری در پایتخت اضافه کرد: زمین های خالی و رها شده ای در سطح مناطق و محلات شهر تهران هستند که از هر منطقه دو مورد شناسایی شده اند و تا پایان سال ساماندهی خواهند شد.

وی با اشاره به طرح تفکیک پسماند از مبداء در شهر تهران نیز گفت: 173 شهرک و 900 ساختمان بالای50 واحد در طرح تفکیک از مبدا مشارکت دارند. سعی شده است مخازن اطراف این مجموعه ها جمع آوری شود تا زیبایی بصری در این فضاها تامین شود که بیشترین تعداد در منطقه 5 و کمترین آن در منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد.

یزدانی با اشاره به این که، در حال حاضر به بخش فضای سبز 1000 هکتار افزوده شده، یادآور شد: این در حالی است که به 39 هزار و یکصد هکتار کمربند سبز رسیده ایم که بیشترین سرانه فضای سبز در محدوده منطقه4 قرار دارد.  همچنین 1400 اصله نهال در آستانه سال جدید به شهروندان داده شده و همچنین سعی شده تا گل لاله در تمامی مناطق و حداقل در یک بوستان در هر منطقه کاشته شود، به طوری که امسال 4 میلیون لاله و 14 هزار مترمربع فرش گل کاشته شده است.

معاون شهردار تهران با بیان این که فضای سبز در 21 بوستان به مساحت 28 هکتار در حال انجام است، اذعان کرد: 30 هزار مترمربع کف پوش بازی کودکان و 100ست ورزشی در دستور کار قرار گرفته است. همچنین بوستان نابینایان در منطقه 8 ، بوستان ویژه گیاهان دارویی در منطقه 9 و بوستانی در منطقه 14 در حال اجراست.

بهره برداری از 15 بازار میوه و تره بار تا پایان سال جاری / اقدامات ویژه در بوستان های چیتگر، سرخه حصار و لویزان

وی با اشاره به بهره برداری از 15 بازار میوه و تره بار تا پایان سال جاری تصریح کرد: 20 بازار میوه و تره بار  نیز به صورت فروشگاهی در آمده است. همچنین 14 هزار تن میوه برای شب عید تامین شده به گونه ای که سبد مهربانی را در 129 بازار داریم.

یزدانی با اشاره به طرح استقبال از بهار در مبادی ورودی پایتخت اضافه کرد: مناطق 15 ، 4 ، 22 ،19 و 20 آماده استقبال از عید نوروز از مسافران نوروزی شهر تهران خواهند بود.  همچنین در بوستان های چیتگر، سرخه حصار و لویزان مناسب سازی و فضای سبز را دستور کار قرار دادیم، به طریقی که 400 هکتار فضای بیرونی و مشرف به اتوبان ها را درختکاری کرده ایم.  چهارراه ولیعصر تا تجریش نیز در مناطق 1، 3 و 6 و 11 آماده استقبال از مسافران نوروزی خواهند بود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که، در هر یک از مناطق 22 گانه 40 سفره هفت سین پهن می شود، افزود: میادین محمدیه، راه آهن و انقلاب تا پایان سال آماده بهره برداری خواهند شد.

کاشت نهال در 50 هکتار از مجموعه بهشت زهرا (س)

یزدانی با اشاره به مراسم جمعه آخر سال که توسط شهروندان انجام می شود، یادآور شد: در این باره نیز مجموعه بهشت زهرا (س) هماهنگی های لازم را با راهور در خصوص کنترل بار ترافیکی این محدوده در پنجشنبه و جمعه پایانی سال در دستور کار قرار گرفته است.  همچنین کاشت نهال در 50 هکتار از مجموعه بهشت زهرا (س) انجام شده و این در حالی است که بازار میوه و تره باری نیز در بهشت زهرا(س) با توجه به روزهای پایانی سال راه اندازی کرده ایم، ضمن این که 8 ایستگاه صلواتی نیز در این مجموعه با توجه به روزهای پایان سال جانمایی شده اند.

افتتاح 3  فروشگاه شهروند تا پایان سال/ بهره برداری از فاز دوم باغ پرندگان پیش ازعید نوروز

معاون شهردار تهران با اشاره به افتتاح 3 فروشگاه شهروند تا پایان سال تصریح کرد: این فروشگاه ها در مناطق 5،21 و شهر پرند راه اندازی می شوند.  همچنین بهره برداری از فاز دوم باغ پرندگان در فضایی 6 هکتاری تا قبل از عید نوروز انجام می گیرد.

وی ادامه داد: در بحث دست فروشی در روزهای پایان سال نیز 50 نقطه مشخص برای دست فروشان در نظرگرفته شده است و طبق هماهنگی ها با استانداری و بازرگانی نیز5 بازار بهاره ویژه این افراد در نظر گرفته شده است.

بلوار کشاورز در آستانه نوروز 96 ، "باغ راه" می شود

یزدانی با بیان این که، بلوار کشاورز در آستانه نوروز 96 ، "باغ راه" می شود، گفت: برحسب دستور شهردار تهران در هر محله یک بوستان، بازار میوه و تره بار و ایستگاه آتش نشانی؛ براساس بازدیدهای ستاد نظارت دوره ای شهردار تهران احداث می شود. به گفته یزدانی 7 ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

ورود 50 آمبولانس به بهشت زهرا(س) پیش از سال جدید

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان با اشاره به در نظرگرفتن زمینی جنب بهشت زهرا (س) برای دفن مردگان، خاطرنشان کرد: این زمین در مرحله آماده سازی است و پیش از سال جدید نیز 50 آمبولانس بهشت زهرا (س) به این مجموعه اضافه خواهد شد.


print
rating
  نظرات

پوسته ای را انتخاب نمایید
select
کانتینر را انتخاب نمایید
select
فایلی را انتخاب نمایید
توکن را انتخاب نمایید
تنظیمی را انتخاب نمایید
مقداری را انتخاب یا وارد نمایید