شما اینجا هستید:   صفحه اصلی > اخبار > مشاهده خبر
1395/12/18

آمار بازدیدکنندگان:188

لزوم رسیدگی ویژه به موضوعات یک یکم و مینیاتوری در سطح نواحی

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در سومین جلسه هم اندیشی با شهرداران نواحی مناطق 22گانه تاکید کرد:
لزوم رسیدگی ویژه به موضوعات یک یکم و مینیاتوری در سطح نواحی
اقدامات ویژه معاونت خدمات شهری در «طرح استقبال از بهار» در مناطق 22گانه

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اقدامات ویژه معاونت خدمات شهری در طرح استقبال از بهار سال 96خبر داد و گفت: شهرداران نواحی باید به شکل مستمر بدنبال ارتقاء فعالیت ها و اقدامات این حوزه در تمامی زمینه ها باشند، تا شاهد تحول ویژه ای در سطح شهر تهران باشیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس مجتبی یزدانی در سومین جلسه هم اندیشی با شهرداران نواحی مناطق 22گانه شهر تهران که با حضور حجت الاسلام جعفرپور مدیرکل ارزشیابی و کارگزینی مدیران، مدیران ارشد این حوزه و شهرداران نواحی برگزار شد، گفت: بنابر تاکیدات شهردار محترم تهران موضوعات مرتبط با حوزه خدمات شهری و دیگر حوزه ها در سطح مناطق باید به شکل یک یکم و مینیاتوری پیگیری و اقدامات لازم در راستای رفع این موضوعات صورت گیرد.

یزدانی در ادامه بر کسب رضایتمندی حداکثری شهروندان با اقدامات ویژه در حوزه خدمات شهری تاکید کرد و گفت: شهرداران نواحی باید به شکل مستمر بدنبال ارتقاء فعالیت ها و اقدامات این حوزه در تمامی زمینه ها باشند، تا شاهد تحول ویژه ای در سطح شهر تهران باشیم.

وی با بیان اینکه در طرح استقبال از بهار نگهداشت شهر تهران توسط نواحی و مناطق صورت می گیرد، اظهار کرد: شهرداران نوحی در راستای پیشبرد اهداف و فعالیت ها؛ تعامل مستمر و قوی با معاونین خدمات شهری در مناطق داشته باشند.

لزوم بازدیدهای هدفمند، مستمر و میدانی از سطح نواحی

یزدانی بر حضور و بازدیدهای هدفمند، مستمر و میدانی از سطح نواحی، توسط شهرداران نواحی 123 گانه تاکید کرد و گفت: با اقدامات انجام شده در طرح استقبال از بهار به طور قطع شاهد دگرگونی و تغییرات بسیاری در سطح شهر تهران خواهیم بود.
وی در ادامه بر لزوم نگرش جدید شهرداران نواحی به حوزه خدمات شهری در مناطق و افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخورداری چون 7،9،10 ،17 و... پرداخت و گفت: اقدامات لازم برای افزایش سرانه های خدماتی مناطق کم برخوردار و روشنایی نقاط بی دفاع شهری در نواحی صورت گیرد.

یزدانی با اشاره به اهمیت طرح تفکیک پسماند از مبدا، گفت: بحث تفکیک زباله از مبدا در کلیه شهرک ها و واحدهای مسکونی 50 به بالا  با جدیت دنبال شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران بر توجه ویژه به موضوعات آبگرفتگی سطح محدوده و پیگیری و رفع سریع آنها توسط شهرداران نواحی تاکید کرد و گفت: باید به شکل مستمر به پاکسازی و لایروبی کانال ها و مسیل ها، شبکه جمع آوری آب های سطحی و نقاطی که احتمال آبگرفتگی وجود دارد، بپردازید.

وی در ادامه تصریح کرد:پس از احصاء نقاط استقرارعاملین ثابت کارگری در زمان بارندگی ها در جهت رفع مشکلات عمرانی و کاهش نقاط آبگیر و... در سطح شهر تهران بپردازید.

معاون شهردار تهران در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شهرداران نواحی گفت:جلب مشارکت حداکثری شهروندان و ارتباط مستمر و قوی با مردم و کسب رضایتمندی آنان از موضوعات بسیار مهمی است که باید به شکل ویژه ای دنبال شود.

رسیدگی ویژه به ورودی های شهر تهران

یزدانی در ادامه گفت: با توجه به آغاز سال جدید و سفرهای نوروزی رسیدگی ویژه ای به ورودی های شهر تهران، حریم و ... در دستور کار قرار گیرد.

یزدانی در ادامه با تاکید بر رفت و روب و پاکیزه سازی مستمر سطح شهر تهران با توجه به پایان سال و افزایش میزان زباله ها؛ موارد مهم در «طرح استقبال از بهار» را برشمرد و گفت: رفع نقاط ناایمن بوستان ها با کنترل مستمر و روزانه و رسیدگی به وضعیت نقاط بی دفاع شهری، رسیدگی به 68 محله منتخب شهر تهران در راستای افزایش سرانه های خدماتی، مناسب سازی بوستان ها برای معلولین، رفع مشکلات سرویس های بهداشتی، رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری و حذف زوائد فیزیکی معابر، رفع کلیه مصادیق سد معبر در قالب اجرای طرح های انضباط شهری، راه اندازی شب بازار و روزبازار با هدف ساماندهی بساط گستران و دستفروشان، رسیدگی ویژه به پل های عابر پیاده و مکانیزه، نورپردازی ها، جداره سازی ها، وضعیت اسکان های کارگری در مناطق، ساماندهی وضعیت کارگاه های مترو و ... با جدیت پیگیری و دنبال شود.


print
rating
  نظرات

پوسته ای را انتخاب نمایید
select
کانتینر را انتخاب نمایید
select
فایلی را انتخاب نمایید
توکن را انتخاب نمایید
تنظیمی را انتخاب نمایید
مقداری را انتخاب یا وارد نمایید