مشاهده خبر

1396/9/7

آمار بازدیدکنندگان:180

کوشش دیگر از سازمان مدیریت پسماند در راستای حفاظت از محیط زیست؛

اعطای حکم حامی محیط زیست با محوریت مدیریت پسماند به دانش آموزان مقطع دبستانی و پیش دبستانی  

پرورش باورحفاظت از محیط زیست و تبدیل آن به یک عادت  همیشگی در دوران کودکی و خصوصا"  مقطع دبستان از اهمیت بالایی برخوردار بوده که در این زمینه مدارس نقش حیاتی دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ رضا عبدلی، سرپرست سازمان با اشاره به موارد مذکور خاطر نشان کرد: در همین زمینه  این سازمان  نزدیک به دو دهه است که  با فرهنگ سازی  از طریق آموزش چهره به چهره، برگزاری کارگاههای آموزشی ، نصب بنر آموزشی در سطح شهر ، توزیع بسته های آموزشی - تشویقی  در بین شهروندان و همچنین اجرای تئاتر های آموزشی شاد با موضوع مدیریت پسماند در  اماکن مختلف از جمله مدارس و  مهدهای کودک ضمن ایجاد محیطی شاد و مفرح برای کودکان آنها را به تفکیک از مبدا تشویق می نماید.

 مهندس عبدلی با تاکید بر لزوم فرهنگسازي در حوزه پسماند در بین کودکان افزود: به منظور پيگيري و انتقال مفاهيم مورد نظر سازمان طرح دوستداران محيط زيست ويژه دانش آموزان  توسط معاونت امور اجتماعي و فرهنگي سازمان  در حال اجرا می باشد.

وی در تشریح این طرح گفت:  در مرحله نخست، دانش آموزان مقطع دبستان و پیش دبستانی و فرزندان دختر و پسر همكاران  تحت پوشش این طرح قرار دارند. در اين طرح علاوه بر صدور حكم براي افراد و ارائه شرح ماموريت، مجموعه طرح هاي رنگ آميزي توليدي در سازمان همراه با نامه جهت همكاري توسط رابطين به مديران مدارس تحويل مي گردد تا ضمن تکثیر و توزیع آن بین دانش آموزان، موجبات برگزاری  نمایشگاهی از آثار رنگ آمیزی شده  فراهم شود.

 

سرپرست سازمان مدیریت پسماند در ادامه اظهار داشت: این طرح در حال حاضر بصورت پایلوت در چند مدرسه در سطح شهر تهران انجام می گردد که طی آن پس از برگزاری نمایشگاه یکروزه از رنگ آمیزی کودکان  و جلسه آموزشی ، از دانش آموزان و مسئولين مدارسي كه در اجراي طرح همكاري مطلوبي با سازمان داشته باشند طي مراسمي با اهداي جوايز و هدايا تقدير خواهد شد.

 

مهندس عبدلی با اشاره به نقش تاثیر گذار آموزش به کودکان اظهار امیدواری کرد که  در این طرح با توجه به این که جامعه هدف کودکان می باشند، ضمن تقویت اعتماد به نفس و احساس نشاط ناشی از داشتن مسئولیت،   شاهد نتایج مطلوبتری نسبت به آموزش عمومی به شهروندان بزرگسال خواهیم بود.

شایان ذکر است که در مراحل بعدي فرزندان همكار مشغول به تحصيل در دوره اول و دوره دوم متوسطه نيز به اين طرح اضافه خواهند شد و نهایتا" این طرح بین عموم مدارس تهران اجرا خواهد شد.
print
rating
  نظرات