مشاهده خبر

1397/2/5

آمار بازدیدکنندگان:83

تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی

معاون خدمات شهري شهرداري تهران تشریح کرد:
تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی


معاون خدمات شهري شهرداري تهران از اقدامات ويژه شهرداري برای برگزاری سي و يکمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران در مصلی امام خمینی(ره) خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس مجتبي يزداني در جمع اصحاب رسانه در خصوص فعاليت هاي شهرداري تهران برای برگزاري سي و يکمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران در مصلی گفت: اين نمايشگاه از 12 تا 22 ارديبهشت ماه برگزار مي شود و در این راستا جلسات هماهنگي برای برگزاري نمايشگاه از اواسط بهمن ماه سال گذشته با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و دست اندرکاران و تمامی ارگان هايي که به نوعي در برگزاري اين نمايشگاه وظيفه اي داشتند، تشکيل شد.
وي در ادامه افزود:در جلسه محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران و بررسی نیازها جهت هرچه بهتر برگزاری این نمایشگاه 6 کمیته در شهرداري تهران تشکیل شد.
مسئوليت کميته خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک، عمران و خدمات زيرساختی، ايمني و انتظامي و بهداشتی، فناوري، فرهنگي و اطلاع رساني و بين الملل با شهرداري تهران است که اين کميته 38 مصوبه داشت.
همچنین در این راستا گزارشات جلسات به کميسيون فرهنگی و اجتماعی ارائه و شوراي اسلامي شهر تهران نیز در جريان فعاليت هاي شهرداري براي برگزاري اين نمايشگاه قرار گرفت.
وي با بيان اينکه اقدامات شهرداري در حوزه خدمات شهري شامل مديريت پسماند، زيباسازي، بوستان ها و فضاي سبز، شهربان و ساماندهي صنایع و مشاغل مي شود، گفت: مناطق 7، 6 و 3 نيز در اين فعاليت ها همکاري خواهند داشت که شهرداري منطقه 6 مديريت واحد را برعهده گرفته است.

آماده سازي فضاي سبز نمايشگاه کتاب با کاشت بيش از 6هزار اصله درختچه

به گفته يزداني براي ارائه خدمات در حوزه پسماند روزانه 30 کارگر به همراه 2 دستگاه واترجت و 10 کاميون اقدامات لازم را در جهت نظافت نمايشگاه انجام خواهند داد.
معاون خدمات شهري شهرداري تهران ادامه داد: مبلمان شهري، تجهيزات بازي کودکان و سایه بان ها نيز براي استفاده مراجعه کنندگان از فضاي نمايشگاه ديده شده است. همچنين، سرويس هاي بهداشتي سيار در بيرون غرفه ها نصب شده است.
وي با اشاره به اقدامات سازمان بوستان ها و فضاي سبز شهر تهران در مصلي خاطرنشان کرد: 100 اصله درخت، 6 هزار درختچه و 4 هزار و 200 گلدان رز در محوطه نمايشگاه کاشته شده و تاکنون نيز يک و نيم هکتار از فضاي سبز مصلي نيز هرس شده است.

آماده باش خطوط 1 و 3 مترو در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب /تقويت 15خط اتوبوسراني منتهي به نمايشگاه کتاب


معاون خدمات شهري شهرداري تهران با اشاره به برنامه هاي کميته حمل و نقل و ترافيک در مدت برگزاري نمايشگاه تصريح کرد: با همکاري هاي صورت گرفته با پليس راهور، مترو، تاکسيراني، سازمان حمل و نقل و ترافيک، ستاد اجرايي نمايشگاه، مصلي و مناطق 3، 6 و 7 تمام اقدامات لازم براي انتقال مراجعه کنندگان به نمايشگاه کتاب صورت گرفته است که بر اين اساس خط 1 و 3 مترو در خيابان بهشتي در آماده باش خواهند بود.
وي افزود: در حوزه اتوبوسراني نيز اتوبوس هاي شرکت واحد در ميادين مهم شهر مستقر و بازديدکنندگان را به نمايشگاه منتقل مي کنند.
اين در حالي است که در پايانه اتوبوسراني بهشتي نيز براي سرويس دهي به مسافران 15خط منتهي به اين پايانه تقويت شده است. يزداني ادامه داد: علاوه بر آماده سازي پارکينگ ها در قسمت هاي مختلف نمايشگاه؛ ون هايي نيز براي انتقال مراجعه کنندگان در محوطه نمايشگاهي مستقر خواهند شد.

استقرار 4 خط تاکسی ویژه به مقصد نمایشگاه


وي با اشاره به خدمات سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني در نمايشگاه گفت: 4 خط تاکسي ويژه در ميادين مهم شهر به مقصد نمايشگاه در نظر گرفته شده است.
همچنين، افزايش خدمات تاکسي دربستي به شهروندان، افزايش ناوگان خطوط تاکسيراني منتهي به نمايشگاه و استقرار تاکسي تلفني نيز مد نظر قرار گرفته است.
معاون خدمات شهري شهرداري تهران با بيان اينکه سازمان آتش نشاني نکات ايمني نمايشگاه را مورد بررسي قرار داده است، اظهار کرد: 30 مورد ملاحظات ايمني و پيشگيرانه در محوطه مصلي توسط آتش نشاني شناسايي، ابلاغ و رفع شد.
همچنين، طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته آموزش اطفاي حريق به غرفه داران ارائه شده است. به طوري که ملزم به نصب کپسول اطفاي حريق شده اند. وي ادامه داد: با توجه به مراجعه دانشجويان از شهرهاي مختلف براي بازديد از نمايشگاه کتاب، طبق سال هاي گذشته محوطه اي در سازمان بهشت زهرا(س) پيش بيني شده است تا ضمن پذيرايي، از طريق مترو به نمايشگاه منتقل شوند.


print
rating
  نظرات