مشاهده خبر

1397/2/17

آمار بازدیدکنندگان:655

انتصاب مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران به سمت رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران

در سی و چهارمین نشست معاونان خدمات شهری شهرداری های کلانشهرها صورت گرفت؛

انتصاب مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران به سمت رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران


در سی و چهارمین نشست معاونان خدمات شهری شهرداری های کلانشهرها، مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران به سمت رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، در سی و چهارمین نشست معاونان خدمات شهری شهرداری های کلانشهرها که به میزبانی تهران در محل نمایشگاه های بین المللی شهرداری تهران(بوستان گفتگو) و با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، کمال مرادی مدیر دبیرخانه مجمع کلانشهرهای کشور، معاونان خدمات شهری و محیط زیست شهرداری های کلانشهرهای (اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، اهواز، قم، کرج، رشت و...) برگزار شد؛
مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران به سمت رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست دبیرخانه مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران منصوب شد.

تهیه و تنظیم سند راهبردی حوزه خدمات شهری


مهندس مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در این نشست با بیان این که حوزه خدمات شهری حوزه بسیار گسترده ای است و وظایف و فعالیت های گوناگونی را بر عهده دارد، گفت: این معاونت از 6 سازمان،3 شرکت، 2 اداره کل و 1مرکز محیط زیست تشکیل شده است.
وی با اشاره به این که ما در تهران 22 منطقه ، 123 ناحیه و 354 محله داریم، اذعان کرد: تمامی سعی امان بر این است که سرانه های خدماتی چون بازار میوه و تره بار،ایستگاه آتش نشانی، فضای سبز و... در این نقاط به طور یکسان متراکم باشد تا منجر به رضایتمندی حداکثری شهروندان گردد.
یزدانی در ادامه افزود: با برنامه ریزی های انجام شده تهیه و تنظیم سند راهبردی حوزه خدمات شهری در حال انجام است و پس از اتمام این سند یک نسخه از آن را بسته به نوع فعالیت ها و موضوعات مختلف در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانیم تجارب خود را در زمینه های مختلف در اختیار کلانشهرهای دیگر قرار دهیم.
وی با تاکید بر الگوبرداری از تجربیات موفق سایر کلانشهرها و تبادل نظر در موضوعات مختلف گفت: وحدت رویه و یکپارچگی برنامه ها و فعالیت ها و به اشتراک گذاشتن تجربیات و دست آوردها و مطالعات، تاثیر بسزایی در پیشرفت و موفقیت سایر کلانشهرهای دیگر دارد.

پیگیری مشکلات شهرداری ها از هیئت دولت و مجلسکمال مرادی مدیر دبیرخانه مجمع کلانشهرهای کشور نیز در این نشست با تاکید بر ارتباط این دبیرخانه با فراکسیون مدیریت شهری مجلس، تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که گره ای از مشکلات شهرها باز کنیم و موضوعات و معضلات تخصصی را استخراج و آنرا به لوایح و طرح ها تبدیل کنیم.
مهندس مرادی در ادامه درباره فعالیت های مشترک کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست و کمیسیون تخصصی کلانشهرهای هیات دولت، یادآور شد: این کمیسیون با همکاری به عمل آورده با کمیسیون خاص کلانشهرهای هیات دولت نسبت به تهیه سندهای بالادستی در حوزه های «آتش نشانی و امور ایمنی»، «مدیریت پسماند»، «مدیریت فضای سبز شهری»، «مدیریت بحران شهری»، «میادین میوه و تره بار» و «ساماندهی مشاغل» اقدام کرده و در قالب مصوبه هیات دولت به دستگاهها ابلاغ شده است.
وی همچنین اجرای برنامه های آموزشی به منظور تعمیم و گسترش مدیریت شهری در کلانشهرها، تحقق وحدت رویه و یکپارچگی برنامه ها و فعالیتها، بررسی کارشناسی و ارائه پیشنهادات درباره اصلاح ساختار سازمان های زیرمجموعه و شاخص بندی فعالیت های خدمات شهری را از دیگر فعالیت های دبیرخانه در حوزه خدمات شهری و محیط زیست برشمرد. همچنین در این جلسه گزارشی از عملکرد کمیسیون و کمیته های تخصصی«سیما و منظر شهری»،«آتش نشانی»،«میادین»، «پسماند»، «آرامستانها»، «مدیریت بحران»،«زیباسازی»، «آموزش شهروندی» و«اجراییات و تخلفات» ارائه شد و در ادامه معاونان خدمات شهری کلانشهرهای مختلف در خصوص موضوعاتی چون آلودگی هوا، مباحث و مشکلات زیست محیطی ، لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی و اجرای پنل ها، اجرای برنامه های آموزشی به منظور تعمیم و گسترش دانش مدیریت شهری در کلانشهرها و... تاکید و بحث و تبادل نظر کردند.
گفتنی است در پایان این نشست با رای اکثریت آراء ، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران به عنوان رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست کلانشهرها انتخاب و محسن مرادی نیز دبیری این کمیسیون را عهده دار شد.


print
rating
  نظرات