مشاهده خبر

1397/4/4

آمار بازدیدکنندگان:67

ساخت نماد ملی المپیک با پسماند های ارزشمند خشک

سازمان مديريت پسماند ،وزارت ورزش و جوانان و رييس مرکز مديريت محيط زيست و توسعه پايدار  و سازمان حفاظت محيط زيست شهر تهران، با هدف اجرايي نمودن شعار امسال محيط زيست در دنيا با عنوان "نه به پلاستيک"  اقدام به پاكسازي رودخانه كن در روز اول تيرماه و ساخت نماد ملي المپيک با مواد دور ريز ارزشمند ( بطري هاي آب معدني) در جريان  رقابت واليبال ايران و بلغارستان در ورزشگاه 12000 نفري آزادي نمود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان مديريت پسماند، پيرو هماهنگي هاي صورت گرفته با سازمان حفاظت محيط زيست شهر تهران دو طرح زيست محيطي پاكسازي رودخانه كن و همايش المپيك و محيط زيست به اجرا درآمد.

رضا عبدلي، مدير عامل سازمان مديريت پسماند، با اشاره به حضور فعال و مستمر سازمان در طرح هاي زيست محيطي گفت: محور و هدف کلي فرايندها و عملکرد اين سازمان ارتقاء شاخص هاي زيست محيطي مي باشد  و همواره  تلاش نموده که با امکانات و توانمندي هاي موجود و البته جلب تعامل شهروندي  ضمن ساماندهي امور جاري در راستاي وظايف خود سطح دانش و آگاهي مردم را درزمينه مديريت بهينه پسماند، کاهش توليد زباله و تفکيک آن در مبداء به اجرا درآورد که مناسبت هاي خاص و اجتماعات مردمي  از  جمله فرصت هاي طلايي براي رسيدن به اين هدف مي باشد.

مدير عامل سازمان مديريت پسماند با تاکيد برهماهنگي هاي صورت گرفته با اداره حفاظت محيط زيست شهر تهران و تعامل سازمان با اين مجموعه خاطر نشان کرد:  آموزش هاي شهروندي و جمع آوري پسماند هاي توليد شده در ورزشگاه در جريان اين رقابت،  در دستور کار اين سازمان قرار گرفت که البته حضور اداره ورزش و جوانان و مرکز مديريت محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران نيز به اجراي بهتر اين طرح کمک نمود.

وي با اشاره به شعار امسال محيط زيست با عنوان "نه به پلاستيک" و حضور پرشور شهروندان در ورزشگاه 12000 نفري آزادي جهت تماشاي رقابت واليبال ايران و بلغارستان افزود: کارشناسان اين سازمان با کمک شهروندان حاضر با ساخت نماد ملي المپيک از بطري هاي آب معدني استفاده شده توسط تماشاچيان ضمن تقويت روحيه تعاون و همکاري در بين شهروندان ،  بطور عملي ايشان را با اهميت استفاده مجدد ازدورريزها آشنا کردند. 

توزيع 300 عدد کاور، دستکش و همچنين کيسه زيست تخريب پذير بين حاضران از طريق ارائه به نماينده حفاظت محيط زيست شهر تهران از ديگر  فعاليت هاي اين سازمان در جريان بازي ايران با بلغارستان بوده است که مدير عامل اين سازمان اعلام کرد.

رضا عبدلي در ادامه از پاکسازي حاشيه رودخانه کن با حضور قريب به 1000 نفر از  مسئولان، ورزشکاران، شهروندان، اعضاي سازمان هاي مردم نهاد وعلاقمندان به طبيعت خبر داد و افزود: طرح پاکسازي رودخانه کن با هدف ارتقاء سطح همکاري شهروندان در طرح هاي زيست محيطي ازجمله مديريت پسماند با مشارکت اداره کل حفاظت محيط زيست  و اداره ورزش و جوانان استان تهران  در کنار مركز مديريت محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران توسط اين سازمان در روز اول تير ماه اجرا شد.

وي خاطر نشان کرد که در اين طرح نيزکارشناسان سازمان کيسه هاي زيست تخريب پذير،  دستکش و کلاه بين داوطلبين شرکت کننده در طرح پاکسازي رودخانه کن توزيع نموده و خودروي ويژه حمل پسماند که در محل حاضر بود پسماند هاي جمع آوري شده را به مرکز دفع پسماند ها انتقال دادند.

مهندس عبدلي در انتها با تاکيد بر اهميت تقيد مردم  به مفاهيم متعالي مانند صرفه جويي ، پرهيز ازخريد  کالاهاي اضافي و همچنين ميزان مشارکت آنها در برنامه هاي شهري و زيست محيطي  مانند طرح جدا سازي پسماند خشک وتردر مبدا  اظهار اميدواري کرد که با مشارکت حداکثري شهروندان در تفکيک پسماند در مبدا شاهد افزايش ميزان تفکيک پسماند در مبدا و نهايتا"ارتقاء سلامت شهروندان خواهيم بود


print
rating
  نظرات